Cep telefonunuz açılırken logoda kalıyorsa (bootloop problemi), hiç açılmıyorsa veya açılır açılmaz recovery moda geçiyorsa teknik servisimize gelerek cihazınıza en güncel resmi yazılımı yükletebilirsiniz. (Yazılım yükleme sonucunda tüm verileriniz kaybolacağı için lütfen telefonunuzdan yedeklerinizi alınız.)

Cep Telefonunuz şarj almıyor veya şarj kablosunu oynatınca gelip gidiyor ise cep telefonunuzun ya şarj kablosu ya da şarj soketi bozuk olabilir.

Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden servisimize gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Çünkü bozuk kablo veya şarj soketi zamanlar cihazınızın şarj entegresine zarar vererek cihazınızı kullanılmaz hale getirebilir veya size daha yüksek masraf çıkarabilir.

Telefonunuzun ön camı çatladı veya kırıldıysa, ekranı kullanmaya devam edebiliyorsanız ön cam değişimiyle ekranınızı kurtarıyoruz. Böylece ekran değişim bedelinin 3 te 1 fiyatına onarım hizmeti almış oluyorsunuz. Bazı telefon modellerinde ise dokunmatik çalışmasa bile ekranda görüntü var ise ön-cam (dokunmatik) değişimi ile yine uygun fiyata onarım hizmeti alabilirsiniz. Ancak ekranda görüntü yoksa servisimizde orijinal ekran (dokunmatikli ekran, panelli ekran v.s.) taktırarak cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cep telefonunuzun baseband (ana bant sürümü), çekim hatası, zayıf çekim, şebeke yok, anten problemi gibi çekim hataları teknik servisimizde itina ile yapılır.

Normal kullanımda bir cep telefonunun batarya ömrü 2 yıldır. Ancak aşırı yüklenmelerde, örneğin; uzun soluklu oyun oynama, sürekli internet kullanımı, saatlerce video izleme gibi bataryayı yoran durumlarda haliyle bataryanın da ömrü kısalmaktadır. Bataryanın ömrünün olup olmadığını tespit etmek kolaydır. Eğer;

  • Telefonunuzun bataryası hızlı – sürekli bir şekilde bitiyor ve günde birden fazla şarja takıyorsanız,
  • Şarjınız %80 – %90 civarında iken birden %10 ve daha altına düşüyorsa,
  • Telefon ile konuşuyorken birden telefonunuz kapanıyorsa,
  • Bataryanız şişmiş ise (ekranın biraz üste doğru çıkması ile anlaşılır),
  • Cihazınız şarjda olmasına rağmen bir türlü dolmuyorsa,
  • Telefonunuz şarjda iken birden kapanıp açılıyorsa,
  • Konuşurken, bir uygulama kullanırken ya da durduk yere telefonunuz kapanıyor ve bir daha açılmıyorsa

bataryanızın ömrü dolmuş demektir. Teknik servisimize gelerek batarya değişimi yaptırabilirsiniz.

Cep telefonunuzun Wi-Fi veya Bluetooth bağlantısı zayıf ise veya bağlantı yapmıyorsa teknik servisimize bekleriz. Bu problem entegre kaynaklı olmakla beraber sadece yazılım güncelleme ile de düzelme ihtimali vardır.

Cep telefonunuzun mikrofon, iç kulaklık, hoparlör (buzzer) veya harici kulaklık problemleri teknik servisimizde onarılmaktadır.

Cep telefonunuz suya mı düştü? Vakit kaybetmeden teknik servisimize geliniz. Cihazınızın ana kartı oksitlenmeden özel solüsyon ile temizlenerek hasarsız veya minimum hasar ile kurtarabiliriz. Sıvı temas cihazlarınızın eğer mümkün ise hemen bataryasını çıkarınız. Kesinlikle temizleme işlemi (solüsyon) yapılmadan şarja takmayınız.

Cep telefonunuzun “Kamera Hatası”, “Kameraya Bağlanılamadı” gibi arızaların yanında kamera lensinde veya dış lensindeki arıza, kırık ve çatlakların onarımı teknik servisimizde yapılmaktadır.

Home(Orta Tuş), Ses Açma-Kapama, Power On-Off (Cihaz Açma-Kapama) gibi cihazınızın tüm tuş kombinasyonlarının tamir, bakım ve onarımı yapılır.

Cep telefonunuzun sim veya hafıza kartı okumaması gibi durumlarda sim yuvası veya hafıza kartı yuvası değişimi teknik servisimizde itina ile yapılmaktadır.

     

Önemli Uyarı!

“GSM Bilişim” özel bir teknik servistir ve herhangi bir markanın yetkili teknik servisi değildir.
Web sitemizde yer alan onarım türlerinin karşılanıp karşılanmadığını servisimizi arayarak teyit edebilirsiniz. (0332 409 46 17)
Tüm logo, şirket isimleri ve ürünler ilgili sahiplerinin tescilli ve ticari mallarıdır.

İlginizi Çekebilecek Konular