G9006V/G9008V CUSTOM ROM – Türkçe (Turkish)

Çin için üretilen Orjinal S5 için Türkçe ROM
Android Sürümü: 7.1.2
Google APPS Ekli

Teknik Servisimizde yükletebilirsiniz…

Android custom ROM avantajlar:

  • Performans
  • Batarya Ömrü
  • Güncellemeler
  • Özelleştirebilirlik

Performans

Telefonlarınızı satın aldıktan sonra kutusundan ilk çıkardığınızda cihazın donanımı ve hızı, batarya ömrü ve ısıyı ortalama değerlerde tutabilmek için sınırlanmıştır. Dolayısıyla cihazın donanımı tam olarak kullanılmaz. Custom ROM’larda ise cihaza overclock dediğimiz hızlandırma işlemini uygulayabilirsiniz. Bu şekilde cihazın donanımının nimetlerinden çok daha fazla yararlanarak cihazı hızlandırabilirsiniz.

Batarya Ömrü

Android custom ROM yüklendiği zaman telefonu hızlandıran overclock işleminin yapıldığını söylemiştik. Bir de bu işlemin tam tersi olan underclocking işlemi var. Bu işlem, eğer telefonun donanımının tam gücüne ihtiyacınız yoksa fazlasıyla işinize yarayabilir. Bu işlemi gerçekleştirerek işlemcinizin daha düşük hızda çalışmasına yol açarak batarya ömrünü artırabilirsiniz. Bu şekilde bazı telefonları tek şarjla günlerce kullanılabilecek hale getirebilirsiniz.

Güncellemeler

Android bir akıllı telefona sahip olanların en büyük dertlerinden biri yeni güncellemeleri beklemek olabilir. Her üretici kendi telefonuna güncellemeyi farklı zamanlarda dağıttığından ötürü akıllı telefon sahipleri yeni Android sürümünü aylar sonra alabiliyor. Custom ROM’larda ise böyle bir durum söz konusu değil. Dilediğiniz Android sürümünü güncel olarak bulabiliyor ve telefonunuzun ne zaman çıktığı fark etmeksizin çok daha güncel hale getirebiliyorsunuz.

Özelleştirebilirlik

Android halihazırda zaten oldukça özelleştirilebilir bir işletim sistemi. Bir custom ROM ile bu özelleştirebilirliği çok daha üst noktalara çıkabilir, bildirim ışıklarınızın veya temalarınızın rengini ayarlayabilir, titreşimin şiddetini düzenleyebilir ve bunun gibi daha birçok şeyi yapabilirsiniz.